Спартак и Светкавица не се победиха

"Мълниите" удариха две греди

Отборът на Спартак 1918 завърши наравни 0:0 с тима на Светкавица търговище в мач от 20-ия кръг на "Б" група. Срещата ще се запомни с двете греди за "мълниите" в края на срещата на Пасков и бившият футболист на соколите Мирослав Начев.

Първото полувреме премина без нито едно голово положение пред двете врати. Двата тима успяха да си разменят по един удар от далечно разстояние. Във 2-ата минута Георги Димитров пробва далечен изстрел, но не успя да реализира. В 18-ата минута Деян Хритов от Светкавица също стреля, топката тупна пред вратаря на "соколите", но Генко Славов изби в корнер.

Второто полувреме започна обещаващо, като само за 4 минути двата тима създадоха по едно чисто положение. В 51-вата минута бившият футболист на варненци и настоящ на Светкавица Беадир Беадиров проби отляво, стреля по диагонала, но топката премина в страни от вратата. В 55-ата минута Георги Димитров центрира по земя в наказателното поле към Боян Илиев, който стреля, но стражът на гостите извади топката, която влизаше под гредата. В 69-ата минута Пасков нацели напречната греда, топката попадна във футболист на гостите, който стреля, но Генко Спаси. При добавката пък Калоян Иванов изби от голлинията. В 88-ата минута Миро Начев стреля с глава в напречната греда. Минута по късно Георги Димитров също опита изстрел от далеч по земя, но вратарят на Светкавица спаси.

Спартак 1918 – Светкавица 0:0

Спартак 1918: Славов, Дамянов, К. Иванов (86 – Желязков), Ст. Иванов, Маринов, Мартинов, Г. Димитров (88 – Пл. Иванов), Кателиев, Кръстовчев (66 – Дяков), Б. Илиев, Цачев

Светкавица: Григоров, Йошев, Траянов, Венков, А. Димитров, Чипев, Иванович, Вълчев (83 – Мехмед), Христов (45 – Никовски), Пасков, Беадиров (64 – Начев)

Съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Мартинов, Кателиев (Спартак); Йошев, Иванович (Светкавица)