Черно море с класика над Локо (Сф)

06-04-2013, 18:17

Атанас Петров с два страхотни гола

Отборът на Черно море не срещна трудности срещу тима на Локомотив (Сф) и успя да го победи с класическото 3:0 в среща от 21-вия кръг на първенството в Елитната група до 19 г. играна под моста. Два гола реализира Атанас Петров, а един добави Никола Найденов.

Срещата започна силно за моряците на Тодор Каменов, които само в рамките на 5 минути реализираха два гола. В 20-ата минута Атанас Петров центрира от фаул, а Никола Найденов прониза вратарят на гостите за 1:0. 25-ата минута Наско Петров реализира страхотен гол, след като стреля от над 25 метра, топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата за 2:0. До края на полувремето Илиев  Мустафа Мустафа пропиляха изгодни положения за трети гол.

През втората част отново ванрнеци владееха инициативата. В 60-ата минута "моряците" сътвориха истински шедьовър. Петко Цанков центрира в наказателното поле, Мустафа Мустафа свали топката с гърди към Наско Илиев, който от движение намери топката във въздуха и простреля вратаря на гостите. Незнайно защо обаче, страничният рефер отсъди засада и голът не бе зачетен. В 80-ата минута обаче, по идентична ситуация моряците все пак реализираха трети гол.

Петко Цанков центрира, Никола Найденов свали с глава към Петров, който с топовен изстрел от дузпата реализира.

Наставникът на Черно море Тодор Каменов сподели пред Varnautre.bg че е доволен от игата на всички футболисти, както и от резултата. "Надявам се да играем с такова настроение и в следващите мачове. Доволен съм от играта във фаза защита и бързото преливане в атака. Все пак в трети пореден мач не допускаме гол", каза Каменов.

Съставът на Черно море: Християн Христов (88 – Иван Христов), Костадин Иванов, Георги Радев, Преслав Дошков, Александър Милев, Петко Цанков (85 – Николай Атанасов), Станислав Николов, Никола Найденов, Мустафа Мустафа (81 – Георги Атанасов), Веселин Тисовски (46 – Стелиан Евтимов), Атанас Петров.