Спартак отстъпи на Левски на Локото

06-04-2013, 17:53

АРХИВ

"Соколите" паднаха с 1:2 от "сините"

Юношите на Спартак 1918 отстъпиха на Левски в мач от 21-вия кръг на Елитната група до 19 години. След като преди седмица "соколите" инкасираха тежко поражение при гостуване на Литекс с 0:8, днес талантите, водени от Николай Станчев, играха доста добре срещу "сините". Въпреки това варненци паднаха с 1:2.

Определено Левски бе по-добрият тим от самото начало и заслужено реализира два гола преди почивката. Второто попадение стана след вратарска грешка. Младият страж на "соколите" Станислав Вълчев – Вълка бе излязъл на точката на дузпата и футболист на Левски с премерен изстрел от над 30 метра го прехвърли за 2:0.

През втората част "соколите" получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, заради игра с ръка в наказателното поле. Славомир Събков се нагърби с изпълнението на отсъдената дузпа, която бе отразена от стража на гостите. Филип Костадинов обаче се оказа най-съобразителен и успя да реализира при добавката.