Юношите на Спартак спечелиха Купата на България по хандбал

На финала възпитаниците на Йордан Димитров удариха Локомотив с 34:12

Юношите на Спартак Варна до 15 години спечелиха Купата на България по хандбал, след като надиграха убедително всичките си съперници във финалния турнир в Добрич, пише клубният сайт на варненци.

В групата възпитаниците на треньора Йордан Димитров победиха Фрегата (Бургас) с 27:13 и Левски – 30:12. На ½-финала отнесоха градския съперник Локомотив с 34:12 (18:8), а на финала се справиха отново с Фрегата, този път с 34:24 (18:13).

Спартаклии получиха трофея и златни медали, а техни хандбалисти взеха и две индивидуални награди. Ерсин Хюсеин бе избран за най-добър вратар, а Здравко Славов – за най-полезен състезател. С голяма заслуга за триумфа са също Дилян Илиев и Мартин Тодоров.

"Доволен съм от всичките 16 момчета, които използвах. Те направиха това, което очаквах и доказахме, че в момента сме №1 у нас в тази възраст”, заяви наставникът Йордан Димитров.