Джорджия завоюва 5 медала на държавното за жени

15-годишната Кадоглу триумфира с лекота на 200 м бруст (жени) с време 2:33,53

Варненската топплувкиня Георгия Кадоглу (Астери) спечели общо 5 медала в своите дисциплини на държавното първенство по плуване в малък басейн за мъже, жени и младежи на Спортната палата в София.

15-годишната Кадоглу триумфира с лекота на 200 м бруст (жени) с време 2:33,53, като до нея се доближи единствено Вангелина Драганова (Белмекен), която остана втора с 2:35,28. Трета е Габриела Иванова (ЦСКА) на близо 13 секунди след победителката - 2:46,25. Това е четвърто злато на Кадоглу от шампионата на Спортната палата, като преди това тя спечели убедително на 100, 200 и 400 м съчетано.

Петото златно отличие за Джорджия падна на 200 м делфин с време 2:24,17 минути. Резултатите на варненката на 100 и 200 м бруст за покрит норматив за майстор на спорта в малък басейн. Тя вече има нормативи и в олимпийски, чака се само формалното решение на федерацията

В кралската дисциплина - 100 м свободен стил за мъже спечели Александър Николов от Черно море с време 49,77 секунди. Втори остана съотборникът му Димитър Дечев с 50,09. Освен с победата си на 100 м свободен стил Александър Николов се отличи и с нов национален рекорд онзи ден на 50 м бътерфлай. Николов спечели с 24,35 секунди и подобри със стотна досегашното върхово постижение на Георги Палазов - 24,35, поставено на световното първенство в Манчестър през 2008 г. Димитър Дечев постави нов национален рекорд на 50 м свободен стил. Той преодоля дистанцията за 22,46 секунди. Досегашното върхово постижение бе на съотборника му Александър Николов. През 2011 г. той финишира с време 22,60 секунди.