Росен Колев с аркада, сменен принудително в 75-ата

Централният защитник на Черно море Росен Колев е бил заменен принудително в срещата на "моряците" загубена срещу тима на Баник Острава с 1:2. Росен е напуснал игра в 75-ата минута след сблъсък с съперников футболист, в следствие на което е получил аркада. Все още не е ясно какво е състоянието на сърцатия футболист, като първоначално е имало съмнения за комоцио. От лекарския щаб на Черно море обаче са били категорични, че Росен ще може да вземе участие в следващата проверка на варненци срещу сръбския Войводина Нови Сад в сряда.

Любопитното е, че на мястото на контузения футболист в игра се появява Александър Александров, който е напуснал терена само преди 9 минути.

Цял мач на варненци са играли единствено вратарят Емил Михайлов и Еденилсон Бергонси. В срещата с Баник не вземат участие Самуел Камазола, Симеон Райков, Слави Сталев и Бекир Расим.