Черно море стартира контролите със загуба

"Моряците" паднаха от Кубан Краснодар с 0:3

Отборът на Черно море загуби първата си контролна среща от началото на зимната подготовка. "Моряците" отстъпиха на четвъртия в руското първенство Кубан Краснодар с 0:3. Проверката бе неофициален дебют за Георги Иванов -Гонзо начело на варненци.Първото попадение в мача бе дело на българския национал в тима на Кубан Ивелин Попов. Срещата се проведе на стадиона в курорта Белек при страхотно време за игра, температурата на въздуха бе около 15 градуса.

Старши треньорът Георги Иванов стартира с най-доброто, с което разполага, но въпреки това двубоят не започна по най-добрия начин за "моряците", които допуснаха да им бъде отбелязан гол още в 4-ата минута. Негов автор стана българският национал в състава на Кубан Ивелин Попов, който простреля Китанов от близо. Като цяло тази първа част бе по-добра за руския тим, които имаше доста положения за гол, но не успяваше да удвои резултата. Първото полувреме за Черно море ще се запомни с един изстрел от далечно разстояние на Илиян Капитанов.

Втората част започна по идентичен начин на първата. Отново само 4 минути бяха необходими на Кубан да реализират гол. Влезлият като резерва Георге Букур прониза за втори път Китанов за 0:2. Малко след гола юношата на Черно море Бекир Расим, който се появи в игра след почивката, стреля много опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Кубан спаси. Както и през първите 45 минути, така и през втората част, футболистите на руския тим водеха играта, като подопечните на Георги Иванов разчитаха на контраатака. 82-рата минута, отново Георги Букур успя да реализира за крайното 0:3.