България удари Уелс в квалификациите за Евро 2014

24-01-2013, 20:02

Varnautre.bg

varna.utre.bg

„Лъвовете” тотално смачкаха съперника, но пропуски пред вратата на Джоунс ни попречиха да спечелим с по-изразителен резултат

Националният отбор на България записа първа победа в група D от квалификациите за Евро 2014, които се играят в Благоевград. Пред почти пълната зала "Скаптопара" и с помощта на неистовата подкрепа на публиката, „лъвовете” успяха да се наложат с 2:1 срещу тима на Уелс. Въпреки че гостите първи поведоха в резултата, момчетата на Венко Иванов успяха да направят пълен обрат с голове на Димитър Цветанов и Йосиф Шутев. Нашите момчета тотално надиграха съперника, като единствено пропуски пред вратата на Джоунс им попречиха да спечелят срещата с по-изразителен резултат. Атестат за това са точните удари в очертанията на вратата, които са 18:6 в полза на България. Така българите ще търсят задължителен успех в последната среща от нашата група срещу тима на Гърция, който ще ни класира напред в надпреварата.

Българите започнаха срещата малко отпуснати, което им изигра лоша шега. В началото на 3-ата минута футболистите на Уелс успяха да открият резултата. Автор на попадението стана Маянард, който получи подарък от главния рефер, след като уелсецът изрита топката от ръцете на стража Костадин Иванов, но съдията зачете гола. Веднага след това играчите на Венко Иванов се опитаха бързо да върнат попадението, но най-чистите положения бяха пропиляни от Дани Несторов и Делян Койчев. През първата част, уелсци играха на ръба на позволеното, като до края на полувремето извършиха 5 фаула, срещу нито един от страна на българите. По-малко от 3-минути преди края на първото полувреме Димитър Цветанов, който е футболист на Черно море Мания, реализира изравнителното попадение – 1:1

През втората част Българите тотално смачкаха съперника. В 33-ата минута футболистът на Левски София Запад - Йосиф Шутев реализира за 2:1 и донесе успеха на България.

Последната среща а България е срещу тима на Гърция, която е в събота от 18,30 ч.

ВИЖТЕ ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА:

Срещата започна по-добре за играчите на Уелс, които първи стигнаха до положение

3-ата минута Гостите откриват резултата след гол на Маянард 0:1

5-ата минута - футболистите на Уелс играят доста твърдо, като до момента вече имат извършени 3 фаула

6-ата минута - българите започнаха да натискат съперника, като пропуски до този момент направиха Дилян Койчев и Дани Несторов

8-ама минута - гостите вече са извършили 4 нарушения, срещу нито едно от подопечните на Венко Иванов

18-ата минута - Димитър Цветанов изравнява резултата 1:1

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ

Втората част започна с натиск на „лъвовете”, като Никола Василев изпусна от изгодна позиция. Веднага след това Несторов получи жълт картон

24-ата минута - Йосив Шутев стреля опасно, но стражът на гостите парира. Веднага след това Цветанов и Костов също нямаха шанс да реализират

25-ата минута - Ангел Тодоров не успя да реализира от изгодна позиция

28-ата минута - голмайсторът Цветанов не успя да реализира от много добра позиция

Никола Василев и Милс от гостите получават жълти картони

32-рата минута - ударите в очертанията на вратата са 16:6 в полза на България, Ангел Тодоров пропуска да изведе нашите напред в резултата

34-ата минута - Йосиф Шутев извежда българите напред 2:1

КРАЙ НА МАЧА

Съставът на България: Костадин Иванов, Никола Василев, Делян Койчев, Дани Несторов, Ангел Тодоров

В групата са още: Любомир Тодоров, Тодор Велев, Христо Костов, Станислав Василев, Димитър Цветанов, Даниел Димов, Александър Димитров, Йосиф Шутев