Спартак 1918 стартира със загуба в контролите

23-01-2013, 13:16

"Соколите" паднаха с 0:2 от тима на Георги Иванов – Геша в първата си контрола от старта на подготовката

Отборът на Спартак 1918 стартира със загуба в контролите от началото на зимната подготовка. "Соколите" паднаха с 0:2 от тима на Светкавица на терена в с. Соколово пред около стотина зрители. „Мълниите” откриха резултата в 24-тата минута, а негов автор стана Стефан Киков, който засече центриране на Беадир Беадиров.  В самия край на двубоя главния рефер отсъди спорна дузпа за фаул на вратаря Миро Марков, която бе превърната в гол от Диян Христов.

Двамата треньори пуснаха в игра всичките си налични футболисти.

Вижте мача минута по минута:

Начало на срещата!

Около 100 души наблюдават срещата на стадиона в с. Соколово, от които 20 са привърженици на варненския клуб.

8-ма минута, без опасности пред двете врати, тимът на Светкавица стои малко по-добре на терена

15-ата минута пробив от дясно на футболист на Светкавица, който центрира остро в наказателното поле, но Генко Славов успя да улови топката преди тя да достигне до нападател на "мълниите"

20-ата минута игра в центъра на терена. Тимът воден от Георги Иванов - Геша държи повече топката и се опитва да гради играта, но не успява да застраши вратата на "соколите"

24-тата минута 0:1 Светкавица повежда в резултата. След центриране от дясно на бившият футболист на варненци Беадир Беадиров, футболист на Светкавица продължи топката с глава в наказателното поле и Стефан Киков отново с глва реализира за 0:1

33-тата минута Димо Димов центрира от фау в близост до наказателнто поле към Венци Маринов, но последния не успя да намери по най-добрия начин топката

35-ата минута треньорът на Спартак Иван Найденов извършва две смени. В игра се появяват Диян Кателиев и Пламен Иванов на местата на Десо Дяков и Филип Костадинов

С включването си Кателиев и Иванов раздвижиха играта на Спартак, но "соколите" така и не успяха да застрашат вратата на Светкавица

Край на първата част

Начало на втората част

През второто полувреме наставникът на Светкавица Георги Иванов - Геша излезе с Иван Георгиев, Антон Димитров, Румен Стоянов, Дниел Граматиков, Стоян Марудов, Цветан Илиев, Роналд  Донев, Цецо Валериев, Стоян Кадифчин, Диян Христов и Христо Александров

Иван Найденов пък започна с Генко Славов, Димитър Кюркчийски, Венци Маринов, Калоян Иванов, Станислав Иванов, Диян Кателиев, Мурат Слим, Драгомир Казаков, Славчо Събков, Жоро Филипов и Пламен Иванов

48-тата минута Жоро Филипов центрира в наказателното поле към младия Мурат Салим, който не успя да нанесе удар, тъй като в последния момент топката отскочи заради неравност на терена

51-вата минута Диян Кателиев стреля от 40 метра, като топката мина опасно над напречната греда.

55-ата минута Найденов направи нови две смени. В игра се появяват Хари Каратерзиян и Станислав Николов, съответно на Пламен Иванов и Венци Маринов

57-ата минута Жоро Филипов опита удар от далеч, но не намери целта

59-ата минута Хари Каратерзиян нацели гредата, след като финтира двама защитници на Светкавица

76-ата минута Спартак стои по-добре на терена. "Соколите" натискат съперника и въпреки че създадоха няколко добри положения не успя да ги реализират.

90-ата минута 0:2, Светкавица получи право на 11-метров наказателен удар, след като Миро Марков събори в наказателното поле футболист на мълниите, която бе реализирана в гол от Диян Христов

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
СПАРТАК 1918:
1-во полувреме: Генко Славов, Кристиян Радев, Венци Маринов, Димитър Бекяров, Димо Димов, Филип Костадинов (35 - Диян Кателиев), Станислав Желязков, Игнат Дамянов, Георги Димитров, Славчо Събков и Десо Дяков (35 - Пламен Иванов)
2-ро полувреме: Миро Марков, Димитър Кюркчийски, Венци Маринов (55- Станислав Николов), Калоян Иванов, Станисла Иванов, Диян Кателиев, Мурат Слим, Драгомир Казаков, Славчо Събков, Жоро Филипов и Пламен Иванов (55 - Хари Каратерзиян)

СВЕТКАВИЦА:
1-во полувреме: Миро Григовор, Стефан Киков, Траян Траянов, Даниел Генов, Невен Венков, Велемир Иванович, Вълчев, Беадиров, Ерхан Мехмед, Цветан Илиев, Благой Пасков
2-ро полувреме: Иван Георгиев, Антон Димитров, Румен Стоянов, Дниел Граматиков, Стоян Марудов, Стефан Киков, Роналд  Донев, Цецо Валериев, Стоян Кадифчин, Диян Христов и Христо Александров