Черно море удари Левски на "Тича", "сините" продължават за купата

15-12-2012, 16:04

Varnautre

Росен Колев донесе победата на Черно море в скучен мач

Левски се класира безпроблемно за четвъртфиналите за Купата на България. "Сините" загубиха с 0:1 от Черно море на стадион "Тича" във Варна, но благодарение на успеха в първата среща с 4:0, продължават напред. Единственият гол в Морската столица отбеляза Росен Колев в 69-ата минута, а секунди по-рано Даниел Димов бе изгонен от игра заради втори жълт и съответно червен картон. Две минути по-късно главният съдия Георги Кабаков изгони от тъчлинията и Илиан Илиев, който беше бесен от решенията на рефера.

Секунди преди началото на мача пък гневните фенове на Черно море издигнаха плакат, на който пишеше: "Срамите града, клуба и себе си, бездушници". След това част от запалянковците на "моряците" аплодираха треньор на Левски Илиан Илиев, който е бил начело и на варненци.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

НАЧАЛО НА МАЧА:

3' Отлично начало на срещата за домакините. Дончо Атанасов стреля от малък ъгъл, Пламен Илиев успя да докосне топката с върха на пръстите си, след което и гредата му помогна.

7' Хубава атака за Левски. Христо Йовов намери юношата Цветелин Тонев, който изведе отлично Тодор Чаворски, но в последния момент вратаря на домакините Петър Колев се намеси и хвана топката на голлинията.

18' Удар на Георги Божилов от въздуха, но право в ръцете на Пламен Илиев.

26' Първи точен удар за Левски. Христо Йовов стреля от фаул, но Петър Колев бе на мястото си и спаси.

32' Сериозни претенции на Черно море за дузпа! Божилов подаде отдясно към Мирослав Манолов. Нападателят стреля в ръката на Роймен Ели, който бе в наказателното поле, но главния съдия Георги Кабаков остана безмълвен.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

47' Нов шанс за Черно море. Отлична комбинация между Манолов, Божилов и Дончо Атанасов. Последният стреля, но топката излезе в аут.

59' Много силен, но и много неточен удар на Роман Прохазка.

63' Опасен удар с глава на Живко Атанасов, но топката минава високо над вратата, пазена от Пламен Илиев.

69' Даниел Димов е изгонен заради втори жълт картон за фаул срещу Дончо Атанасов.  Потърпевшият има претенции, че е спънат в наказателното поле, но съдията Георги Кабаков не отсъди дузпа. "Моряците" все пак се възползваха от численото си предимство. Манолов стреля от фаула, топката рикошира в бранител на "сините" и стигна до Росен Колев, който вкара за варненци - 1:0

72' Георги Кабаков изгони и Илиан Илиев, който най-вероятно е отправил нецензурна реплика към рефера.