Черно море Порт Варна падна от Левски с 66:100

Варненци не успяха да се противопоставят на "сините"

Левски записа безпроблемна победа със 100-66 над Черно море Порт Варна в среща от 7-ия кръг на Булсатком НБЛ. „Сините” играха силна защита и ограничиха максимално съперника си, стигайки до разгромния успех, означаващ пета победа за тях в първенството. Столичани имат и две загуби, а варненци са с по 4 победи и поражения, след като вчера изиграха и мача си от следващия кръг срещу TESY България (20). И в двата мача за тима не играха контузените Милчо Борисов и Станислав Цонков.

Още от началото на срещата Левски беше по-стабилният отбор и започна бавно да трупа преднина и да взема контрол върху случващото се на терена. След една част разликата бе 8 точки, но домакините затегнаха защитата през втората и се откъснаха с 18 напред. Те продължиха доминацията си и след почивката, предизвиквайки много грешки на съперника и трупайки аванс. До края мачът просто се доигра, а Левски взе рутинна победа.

Въпреки че Черно море спечели борбата под коша с 36-25, отборът извърши точно два пъти повече технически грешки от съперника си – 30. Освен това Левски имаше по-добър процент за стрелба от игра (56% срещу 39%) и от наказателната линия (88% - 64%). Варненци пропуснаха лесните възможности за точки след 28-те нарушения на „сините” и това утежни положението им още повече.

Играта бе перфектно разпределена между всички играчи на Левски, като всеки баскетболист в състава игра поне една част и само един не се разписа. Най-резултатен с 20 точки бе Димитър Ангелов, а 17 добави Николай Върбанов.

За варненци Георгиос Галиотос записа 15 точки и 9 борби, а 11 плюс 6 добави Васил Кьосев.

В следващия кръг Левски посреща Черноморец, а следващият мач на Черно море Порт Варна ще изиграе следващия си мач на 15-и, когато посреща Ямбол.