Юношите на Черно море отпаднаха от турнира за купата

21-11-2012, 18:32

chernomorepfc.bg

Varnautre

Моряците, родени 1997 г., отстъпиха инфарктно на дузпи от Черноморц (Бс)

Юношите младша възраст на Черно море родени през 1997 г отпаднаха инфарктно след изпълнение на дузпи от Черноморец Бс, в ¼ финален мач от турнира за Купата на БФС. Въпреки лошото време силен вятър и дъжд, двата отбора изнесоха един мъжки двубой на стадиона под Аспаруховия мост в морската столица.

След равностойно първо полувреме, през втората част домакините водени от треньора Иван Маринов имаха териториално надмощие, но не можаха да го оползотворят. Гостите пък разчитаха предимно на контраатаки и така логично се стигна до рулетката на дузпите.

Там вратарят на моряците Валери Вълев спаси 3 удара от бялата точка, но и това се оказа недостатъчно тъй като неговите съотборници също не нямаха шанс , а веднъж и гредата спаси от попадение стража на акулите .Така се стигна до драматичната загуба с 2:3 , след 6 изпълнени 11 метрови наказателни удара и отпадането от надпреварата, тъй като в този турнир няма мачове реванш.

Съставът на Черно море: Валери Вълев,Костадин Георгиев/80-Ивайло Петков/,Слави Георгиев,Мартин Киров,Стефан Иванов,Иван Иванов,Милен Николов,Мартин Ванков,Емил Илиев/60-Христо Иванов/, Даниел Димитров , Мирослав Мирчев