Дамите на Спартак разгромиха Акедемик

Спартаклийки стигнаха безпроблемно до четвъртата си победа през този сезон

Футболистките на Спартак разбиха с 5:0 във Варна гостенките от столичния Академик. През първото полувреме варненки поведоха с 2:0 след попадения на Мартина Костиляни и рутинираната Нина Христова. След почивката пак Христова, Пламена Дянкова и Петя Кюпова сложиха точка на спора, в който очевидно имаше само 1 отбор на терена. Tака спартаклийки стигнаха безпроблемно до четвъртата си победа през този сезон. Срещата се игра пред около десетина зрители на стадион „Локомотив“ във Варна.

Треньорката на Спартак Елена Пеева не скри задоволството си от резултата и победата. Тя се въздържа да отличи някое от своите момичета, но пък изказа суперлативи за отборната игра и липсата на подценяване. Пеева похвали вратарката на „студентките”, която попречила резултатът да стане двуцифрен.

Съставът на Спартак: Тонка Ганчева, Гергана Митрева, Мария Георгиева-к, Пламена Дянкова, Ирена Атанасова, Силвия Стоянова, Емилия Тонева, Женя Стрезова, Мартина Костилянчик, Петя Кюпова, Нина Христова (Надежда Белчева, Ина Атанасова, Елена Пеева, Дияна Дечева)