Спартак с нова загуба, този път от Любимец

Соколите тотално заличиха доброто представяне, което направиха в началото на сезона

Отборът на Спартак 1918 записа нелепа загуба от тима на Любимец с 0:1 в среща от 12-ия кръг на шампионата. Така в четвърти пореден мач соколите немогат да запишат победа.

Първите 45 минути, които бяха доста безидейни и за двата отбора, ще се запомнят с два удари от далечна дистанция, които обаче не застрашиха Генко Славов. В 19-ата минута Иван Минчев стреля извън наказателното поле, но Славов се намеси добре и успя да избие. Малко след това Антон Огнянов нанесе силен удар, който обаче не попадна в очертанията на вратата. В 25-ата минута Диян Кателиев центрира отляво и Георги Станчев стреля с глава, но слабо и неточно.

Второто полувреме бе доста по-динамично, като изцяло заслуга за това имаха гостите. В 59-ата минута гостите успяха да реализират. Николай Павлов бе изведен срещу Славов и с диагонален удар даде аванс на Любимец – 0:1. До края соколите упражниха натиск, който обаче бе по-скоро стихиен, играчите на Иван Найденов нямаха как могат да преодолеят вратата на гостите. В крайна сметка варненци записаха нова загуба, която вече напълно заличи доброто представяне на тима в първите мачове на шампионата.

Спартак 1918 – Любимец 0:1

Спартак 1918: 1. Славов, 20. Цирков, 17. Георгиев, 16. М. Димов, 55. Ст. Иванов, 13. Боев (46 – 14. Д. Димов), 23. Желязков, 22. Беадиров, 9. Пл. Иванов (46 – 77. Дяков), 10. Кателиев (62 – 7. Филипов),  27. Станчев

Любимец: 12. Вълков, 18. Мунин, 3. М. Димов, 21. Копаранов, 5. С. Иванов,  14. Тевия (88 – 77. Чакъров), 28. Минчев, 8. Шопов, 30. Трифонов, 10. Павлов (76 – 15. Василев), 11. Огнянов (90 – 19. Заков)