17-11-2012, 16:44

© Varnautre.bg / Архив

Varnautre

Зафиров продължава да няма успех извън Варна

Отборът на Черно море записа 27-ата си загуба от Локомотив  в Пловдив от създаването на „А“ група. В среща от 13-ия кръг на първенството възпитаниците на Стефан Генов успяха да победят моряците с 1:0.  Единственото попадение в мача падна в 15-ата минута на двубоя, а негов автор стана Стефанов. Така моряците отново не успяха да запишат победа далеч от „Тича“ след идването на Адалберт Зафиров .

"Смърфовете" натрупаха 18 точки и вече се намират на 7-о място, докато "моряците" са 11-и с 13 точки.

Рангел Абушев можеше да даде преднина на домакините още в 3-ата минута, но младият страж на Черно море Георги Китанов спаси. В 15-ата минута обаче той бе безпомощен след прехвърлящ удар на Стефанов и пловдивчани поведоха с 1:0.

Далеч повече динамика от страна и на двата тима имаше през втората част. В 51-ата минута пред Стефанов се откри нова отлична възможност да вкара, но от 3 метра стреля встрани от вратата на Китанов. Шест минути по-късно голмайсторът за "смърфовете" спаси своите, след като изчисти от голлинята удар на Дончо Атанасов. Малко след това Атанасов пропусна още една възможност да спаси варненци от загуба.

В последните минути двата тима направиха по още един сериозен пропуск. В 86-ата минута резервата Серафим Михайлов се откъсна от защитата на Черно море и остана сам срещу Китанов, но би покрай вратата. В следващата атака Георги Божилов стреля от разстояние, но Йордан Господинов запази вратата си суха.

СТАТИСТИКА:

ЛОКО (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
Стартови състави:
ЛОКО (ПЛОВДИВ): 12. Господинов, 3. В.Георгиев (72 - 33. Д.Атанасов), 6. Котев, 55. Кавдански, 17. Марков, 16. Златински , 89. Маламов, 23. Д.Георгиев, 4. Абушев, 9. Курдов (59 - 95. Михайлов) , 88. Стефанов (85 - Дюлгеров).

Резерви: 1. Кунчев, 5. Ковачев, 7. Станков, 15. Стамов, 26. Дюлгеров, 33. Д.Атанасов, 95. Михайлов

Треньор: Стефан Генов

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Китанов, 55. Колев, 25. С.Александров 15. Ал.Александров , 4. Димитров, 6. Бергонси (46 - Капитанов), 5. Камазола, 8. Д. Атанасов, 21. Г.Илиев, 14. Божилов, 10. Манолов

Резерви22. Колев, 12. Дечев, 91. Ж.Атанасов, 23. Симеонов, 99. Ат.Илиев, 13. Капитанов
Треньор: Адалберт Зафиров
Жълти картони: Миро Манолов, Георги Божилов (Черно море); Котев, Златински, Д. Георгиев.
Главен съдия: Александър Костадинов
Стадион: "Лаута", Пловдив