© Varnautre.bg

Varnautre

Черно море удари Литекс

Моряците не оставиха шанс на „червените“ и ги победиха с 2:0

Юношите на Черно море успяха да победят тима на ЦСКА в среща от Елитната група до 17 г. След като само преди два дни възпитаниците на Иван Николов спечелиха срещу тима на Литекс с 2:0, днес младите моряци победиха „армейците“ със същия резултат. И двата гола за варненци реализира Антон Славков. На стадиона под Аспаруховия мост пред погледа на около 150 зрители, моряците тотално надиграха именития си съперник, който завърши мача без положение за гол.

Срещата започна силно за варненци, които след няколко пропуска успяха да реализират. В 25-ата минута, при едно центриране отдясно, футболист на домакините свали топката към Славков, който от три метра „скъса“ мрежата за 1:0.

През втората част отново моряците диктуваха темпото и заслужено стигнаха до втори гол. Той падна в 65-ата минута, след като Антон Славков бе изведен сам срещу вратаря и майсторски го прехвърли за 2:0.

„Доволен съм от момчетата, всички играха на новото, което се иска от тях. За пореден път показахме, че ние сме отбора , с който трябва да се съобразяват другите“, каза пред Varnautre.bg наставникът на Черно море Иван Николов.

В следващия кръг, който е и последен, Черно море гостуват в Етрополе на местния Чавдар.