04-11-2012, 16:36

© Varnautre.bg

Ивайло Борисов

Соколите с равенство 1:1 на Коритото

Отборът на Спартак 1918 не успя да победи Чавдар (Етрополе ) в мач от десетия кръг на първенството на Б група. Въпреки че поведоха в резултат с 1:0 соколите допуснаха изравняване в края на първата част. Единственият  гол за варненци  реализира Беадир  Беадиров  от дузпа . Спартак бе по-стойностният отбир на терена, но не успя да победи в тази среща.

Спартак започна мача по-добре от своя съперник и още в 12-тата минута Ерхан  Мехмед  центрира от ляво и Георги Станчев- Гонзо  центрира на сантиметри от отсрещната греда. В 19-тата  минута Мурадов  стреля от границите на наказателното  поле и Генко Славов спаси. Само минута по-късно Георги Вълчев влезе зверски в краката на Беадир  Беадиров, което предизвика  сблъсъци на терена. След кратко бутане съдията показа жълт картон на Вълчев.

В 26-тат  минута соколите получиха  право да изпълнят 11-метров наказателен удар заради игра с ръка в наказатлното  поле. Първоначално  съдията отсъди непряк свободен удар на границата на наказателното  поле, но след  консултация  с помощника си, показа бялата точка.

Зад топката застана Беадир  Беадиров, който не сгреши за 1:0. В 36-тата  минута Ивайло Чочев  получи пас на дъгата на наказателното поле, опита се да насочи топката във вратата  на соколите, но топката мина над напречната греда. Минута преди края на първото полувреме Чочев изравни резултата. Той получи пас в наказателното поле и с прав удар остана очи в очи със Славов и реализира за 1:1.

Със самото начало на второто  полувреме соколите можеха да поведат в резултата след като Васко Боев стреля от границата на наказателното поле, вратарят  Николов със сетни усилия парира удара, като Георги Димитров  можеше да довкара  топката в празната  мрежа, но бе изпреварен за стотни от секундата от защитник на гостите, който я изби в корнер. Последваха 2-3 опасни положения за гостите, които обаче не завършиха с гол.

В 82-та минута влезлият като резерва Боян Илиев пусна пас с пета към Георги Филипов, който влезе в наказателното поле и се опита да центрира към Георги Станчев , но вратарят пресече топката. До края на мача Спартак имаше повече положения, но така и не успяваше да реализира. Георги Станчев получи пас в наказателното поле, но се засуети и не успя да отправи удар, след което топката му бе отбита.

Спартак 1918 – Чавдар (Eтрополе) 1:1

Голмайстори: Беадиров-дуз (28); Чочев (44)

Съставът на Спартак 1918: 1. Славов, 20. Цирков, 55. Ст. Иванов, 16. М. Димов, 5. Маринов, 13. Боев (70 – 7. Филипов), 22. Беадиров (65 – 14. Д. Димов), 8. Г. Димитров (55 – 15. Б. Илиев), 18. Мехмед, 10. Кателиев, 27. Станчев

Съставът на Чавдар: 12. Д. Николов, 16. Ат. Димитров, 18. Григоров, 4. Н. Николов, 5. И. Иванов (62 – 14. Пидев), 6. Стоилков, 7. Вълчев, 13. Мурадов (76 – 8. Кр. Илиев), 9. Етов, 10. Чочев, 27. Почански (88 – 11. Ботев)

Съдия: Атанас Димитров

Жълти картони: Цирков, Маринов, Боев, Кателиев (Спартак 1918); Д. Николов, Н. Николов, Вълчев (Чавдар)