Малките моряци на 1/4 финал за Купата на БФС

Родените през 1999 г. сразиха Септември (Сф) с 4:1

Децата на Черно море родени 1999 г. продължават към 1/4 финалите в турнира за Купата на БФС в тази възрастова група. В 1/8-финален двубой, пред погледа на около 50 привърженици на стадиона от Спортен комплекс Черно море под Аспаруховия мост, малките „моряци“ сразиха с 4:1 състава на Септември (Сф). Мартин Станков и Влад Михайлов дадоха комфортна преднина на домакините, а до края на първото полувреме при една от редките си атаки, столичани успяха да върнат едно попадение. След почивката обаче Черно море довърши съперника с нови два гола, като първо Емил Янчев покачи на 3:1, след точно изпълнена дузпа, а в самия край на срещата Ферай Кадир оформи и крайния резултат, след прекрасна атака на „моряците“.

Наставника на Черно море Георги Попов заяви пред клубния сайт, че е доволен от играта на своите възпитаници и изразителната победа срещу иначе силния тим на Септември. Към 1/4 финалите освен „моряците“ продължават още ЦСКА, Черноморец (Бс), Литекс, Бероe, Черноморец (Бяла), Асеновец и Векта (Пд), който изненадващо елиминира след дузпи един от фаворитите Левски.