Черно море обърна Ботев (Пд) като гост

Моряците удариха „канарчетата“ с 2:1 на стадиона в село Маноле

Отборът на Черно море успя да победи тима на Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Елитната група до 17 г. Срещата се игра в село Маноле пред около 150 зрители. Въпреки че на полувремето моряците отстъпваха в резултата с един гол, през втората част в рамките на само 3 минути успяха да направят пълен обрат. Първо в 75-ата минута Александър Йовчев изравни, а 78-мата Кадир Кадир донесе трите точки за варненци.

„Получи се хубав мач. Пловдивчани са добър отбор, но и ние сме силни и заслужено победихме. През първото полувреме домакините стояха по-добре на терена, но през втората част ние водехме играта“, каза пред Varnautre.bg треньорът на Черно море Иван Николов.

След този кръг Черно море се намира на пето място в класирането с актив от 17 т. от 10 мача с голова разлика 16:14.

В следващия кръг моряците приемат тима на Видима-Раковски под моста, като срещата е в събота от 14 ч.