27-10-2012, 19:35

© Varnautre.bg / Архив

Ивайло Борисов

Соколите паднаха с 0:1 от лидера в класирането

Отборът на Спартак 1918 загуби при гостуването си на Спартак (Плевен) в дербито на 9-ия кръг на първенството в Б група. Соколите бяха излъгани с минималното 0:1 от своите съименници, като единственото попадение в мача падна от дузпа в 20-ата минута. Ивайло Раденцов бе точен от бялата точка, след като топката срещна ръката в наказателното поле на Янаки Смирнов.

През първото полувреме варненци имаха две чисти положения, но не успяха да се възползват от тях. Пъров в 30-тата минута Геори – Станчев – Гонзо излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му, а същото направи и Беадир Беадиров пет минути по-късно. В последните минути мача домакините имаха 2-3 чисти положения, след като варненци се бяха хвърлили в предни позиции да изравняват, а плевенчани ги хващаха на контраатака.

През втората част Гонзо отново излезе сам срещу вратаря, но вместо да излъже стража на домакините, той се опита да го прехвърли с едно, но не намери по най-добрия начин топката и тя не попадна в очертанията на вратата.

Спартак (Плевен) – Спартак 1918 1:0

Голмайстор: Ивайло Раденцов 20 дузпа

Съставът на Спартак (Плевен): Ст. Антонов, Милчев, М. Тодоров, Ванков, Шопов (87 Григоров), Раденцов, Ив. Иванов (Ст. Иванов), Ян. Иванов, Панов, Л. Иванов, Краев (76 Л. Тодоров)

Съставът на Спартак 1918: Славов, Ст. Иванов, Маринов, Димов, Илиев, Цирков, Смирнов (80 - Дяков), Мехмед (65- Г. Димитров), Станчев, Беадиров (50 - Филипов), Кателиев

Жълти картони: Панов; Ст. Иванов, Илиев, Смирнов, Кателиев, Филипов