"Моряците" се справиха с лекота с "железничарите"

27-10-2012, 18:03

© БГНЕС

Ивайло Борисов

Черно море - Локомотив (Сф) 2:0. Паломино вкара и двата гола, Георги Илиев и Дончо Атанасов блестят за варненци

Черно море успя с лекота да вземе три точки от Локомотив София в мач от 10-ия кръг на А футболна група.

Моряците удариха железничарите с 2:0, а двата гола реализира венецуелецът Ермес Паломино. Капитанът Георги Илиев и лявото крило Дончо Атанасов изработиха и двете положения които материализира Пантерата. Много силно за варненци се включи Еденилсон Бергонси, който се завърна в игра след точно два месеца извън терена, заради контузия.

3' Първа опасност пред вратата на Локо (Сф). Детелин Димитров проби от ляво, като премина през двама футболисти на гостите, но центрира право в ръцете на вратаря Галев.

10' Паломино получи топката от Камазола с гръб към вратата на Локо (Сф), майсторски се завъртя и без подготовка стреля, но ударът му мина над напречната греда.
11' Камазола стреля от границата на наказателното поле, но покрай гредата.
14' Бергонси пробва удар по диагонала, топката рикошира в гърба на бранител, а след това и в тялото на Жоро Илиев, последва удар извън наказателното поле, нанесен от Дончо Атанасов, но неточен.
21' Паломино с глава откри резултата след центриране от ляво, Дончо Атанасов отклони с глава, а Пантерата реализира - 1:0.
27' Миро Манолов влезе на скорост в наказателното поле, бе застигнат от противников футболист, който му влезе с шпагат и изби в корнер. Миро Манолов имаше претенции за дузпа, но според рефера Людмилов - без основание.
41' 2:0 за Черно море Паломино вкарва втори гол за моряците. Страхотен пас на Бергонси, който изведе Георги Илиев, той технично пусна към Паломино, който не сгреши и матира за втори път Галев.
Край на първата част.
Начало на второто полувреме.
Още в първата минута на вторара част варненци може да направят резултата класически, но топовен изстрел на Еденилсон бе париран от стража на гостите.
50' Миро Манолов пусна към Георги Илиев, който стреля опасно, но Галев изчисти топката която отиваше точно в горният ляв ъгъл на Галев.
53'Бранеков стреля с глава в наказателното поле, след центриране от дясно, но топката мина покрай десния стълб на Китанов.
55' Марчо Дафчев стреля от пряк-свободен удар, но право в стената.
74' Комбинация като по учебник направиха Симеонов, Илиев и Манолов, като последният стреля атрактивно от въздуха, но ударът му мина над вратата.
83' Страхотна контраатака на Черно море. Георги Илиев излезе великолепно, Божилов сам срещу вратаря, той напредна влезе в наказателното поле, замахна със залъгващо движение, но не шутира, а я пусна към непокрития вдясно Сашо Александров, но последният стреля във вратаря.
90' Неточен удар от разстояние на Кристиян Добрев.