21-10-2012, 17:56

© Varnautre.bg / Архив

Ивайло Борисов

Соколите излъгаха тима от Каварна с 3:0

Отборът на Спартак 1918 успя да победи Калиакра с класическото 3:0, в среща от 8-ия кръг на първенството в Б група играна на Коритото.

През целия мач подопечните на Иван Найденов бяха по-стойностния отбор на терена и заслужено спечелиха трите точки. Головете за соколите реализираха Георги Станчев и Ерхан Мехмед. След този успех варненци се изкачиха на второ място в класирането в "Б" група.

Още в 3-ата минута Беадиров центрира от корнер, а силният  вятър пое топката и изненада вратаря на гостите, който я изгледа как мина на сантиметри над гредата. 10-ата минута Ивелин Костов – Барона стреля от дясно,но Генко изби в корнер. 26-ата минута Диян Кателиев опита удар, Венци Маринов с глава отклони и топката попадна в мрежата на гостите, страничният рефер вдигна флага за засада и голът бе отменен.В 32-ата минута Георги Станчев се пребори за една висока топка, свали я на Кателиев, който се опита да прехвърли вратаря, но коженото кълбо премина отстрани на вратата. 38-ата минута защитата на Спартак изпусна Владислав Узунов, който стреля много силно с левия крак, но Генко Славов плонжира и спаси. 45-ата минута Спартак поведе в резултата. Беадиров центрира, вратарят Димитър Илиев се опита да изчисти, но увисна и Георги Станчев – Гонзо с глава реализира за 1:0.

От самото начало на втората част варненци стояха по-добре на терена, като дори можеха на два пъти да увеличат аванса си, но удар на Георги Станчев бе блокиран, а при последвалия  Стоян Георгиев – Гаргата стреля с глава опасно по край гредата. Едва в 63-тата минута гостите стигнаха до по-опасно положение пред вратата на соколите, но Яшар стреля покрай гредата след изпълнение на пряк свобпден.В  66-ата минута, линейката влезе на терена до центъра, заради сблъсък между Боян Илиев и Ивелин Костов – Барона. Двамата скочиха за една висока топка при което си удариха главите. Главата на Барона бе обляна в кръв и веднага бе откаран в спешното отделение във Варна. В 70–ата минута Ерхан Мехмед направи 2:0 след центриране от дясно на Георги Станчев. 78 -ата минута резултата стана 3:0. Гархата бе съборен в наказателното поле, а точен от бялата точка бе Боян Илиев.

Спартак 1918 - Калиакра 3:0

Голмайстори: Станчев (45), Мехмед (75), Илиев-дуз (80)

Стартови състави:

Спартак 1918: Славов, Ст. Георгиев, В. Маринов, Б. Илиев (80 – Боев), М. Димов, Ст. Иванов, Кателиев, Беадиров, Пл. Иванов (46 – Г. Филипов), Г. Станчев, Мехмед (85 – Г. Димитров)

ТРЕНЬОР: Румен Димов

Калиакра: Д. Илиев, Г. Христов, Динев, Андреев, Костов (67 – Ирфан), Узунов, Цачев, Яшар, Пл. Димитров (83 – Н. Димитров), Събев (61 – Митев), Бонев

ТРЕНЬОР: Радостин Трифонов

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Драган Стойков (Благоевград)

Жълти картони: Ст. Иванов; Г. Христов, Динев, Пл. Димитров