20-10-2012, 18:40

chernomorepfc.bg

Ивайло Борисов

Моряците спечелиха морското дерби с 1:0

Отборът на Черно море състезаващ се в Елитната група до 17 г. удари Черноморец Бургас под Моста. Младите моряци спечелиха морското дерби с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Антон Славков през втората част.

От самото начало на двубоя домакините владееха инициативата, но пропуски пред вратата на „акулите“ попречиха на моряците да поведат още преди почивката. Това обаче се случи в началото на второто полувреме. Само 5 минути след подновяването на играта моряците хванаха на контраатака гостите и след центриране отдясно Антон Славков реализира с глава. Младият талант дори можеше да реализира втори гол, но ударът му срещна гредата.

В 60-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на играч от Бургас, а 10 минути по-късно също за второ официално предупреждение преждевременно под душовете бе пратен Мирослав Мирчев.

„Стояхме по-добре на терена през целия мач. Пропуснахме няколко 4-5 положения за гол, но радостното е, че спечелихме тази среща“, каза за Varnautre.bg треньорът на моряците Иван Николов.

В следващия кръг варненци гостуват на Ботев Пловдив.

Състававът Черно море 17: Атанас Найденов, Венченцо Йорданов, Кристиян Николов, Александър Йовчев, Преслав Дошков, Антон Славков (75′ Кадир Кадир), Мартин Костадинов, Александър Попов, Кристиян Пешков (78′ Николай Дамянов), Мирослав Мирчев, Иван Илиев (70′ Станислав Джамбазов).