Юношите на Спартак разгромени от Чавдар

14-10-2012, 16:04

АРХИВ ВАРНАУТРЕ.БГ

Соколите паднаха с 0:4 от своите връсници от Етрополе на терена с изкуствена трева на СК Локомотив

Юношите на Спартак 1918 загубиха тежко с 0:4 от Чавдар Етрополе в среща от 9-ия кръг на Елитната юношеска дивизия до 19 години.

В двубоя, който се игра на изкуствения терен на СК Локомотив, фигурираха четирима футболисти, които по-малко от 24 часа играха като титуляри за представителния тим на соколите. Вчера Кристиян Радев, Калоян Иванов, Славомир Събков и Филип Костадинов бяха в състава, който спечели срещу Шумен с 2:1 в мач от турнира за Купата на България.

Срещата започна силно за гостите, които до почивката вече водеха в резултата с 2:0. В 19-ата минута гостите откриха резултата след далечен удар, а в 39-ата минута Чавдар стигна до второ попадение след като нападател на тима от Етрополе бе изведен сам срещу Вълчев и успя да реализира. Домакините имаха две положения, които обаче не доведоха до гол. Филип Костадинов и Славомир Събков можеха да намалят, но нямаха късмет пред гола.

В първите минути на втората част соколите бяха по-дейни.  Костадинов излезе сам срещу вратаря, но въпреки че успя да го преодолее, не успя да вкара топката във вратата. Впоследствие гостите от Етрополе отново установиха надмощие и с две попадения в рамките на три минути между 75-ата и 78-ата решиха всичко в своя полза.

Съставът на Спартак 1918: Ст. Вълчев, Сл. Славов, К. Иванов, Кр. Радев, В. Денчев (80 - Ж. Караиванов), Ф. Костадинов, Н. Арнаудов (59 – Д. Минчев), Д. Атанасов (66 – Е. Васви), Сл. Събков, Евг. Кираджийски, Ас. Станчев (76 - Г. Шопов).