Черно море Порт Варна с втора победа над румънците

26-09-2012, 14:03

ВАРНАУТРЕ.БГ

След вчерашната победа с 89-67, днес Черно море спечели срещу румънския Фарул Констанцас 82:61

Втора победа в рамките на два дни постигнаха баскетболистите на Черно море Порт Варна.

Варненци отново надиграха румънския Фарул Констанца, като след вчерашната победа с 89-67, днес Черно море спечели с 82:61.
Гостите от Румъния поведоха само веднъж в срещата, като в останалото време преднината беше на страната на домакините. Още от първата част те взеха аванс като дръпнаха с 6 точки за 22-16. През втората разликата се поддържаше и на почивката резултатът бе 43-35. Едва в края на третата част домакините съумяха да се откъснат с по-сериозен аванс. Тогава те направиха добри минути и след 30 водеха с 65-51, като в последната четвърт се стигна и до най-голямата разлика от 23 точки. Тя остана в тези граници до края и така приключи срещата, пише
bgbasket.com
Милчо Борисов бе най-резултатен за успеха с 23 точки. В едва втория си мач с отбора Асен Великов се представи на добро ниво и приключи със 17 точки, а по 12 добавиха Лъчезар Радев (8 борби) и Станислав Цонков.