Спартак спечели турнира "Илия Кирчев"

09-09-2012, 12:37

ВАРНАУТРЕ.БГ

СНИМКИ: Соколите триумфираха с купата след успех с 4:1 над Черно море

Децата на Спартак 1918, родени през 2000г., с треньор Димитър Боев спечелиха традиционния детски турнир в памет на легендата на спартаклии Илия Кирчев.

14-ото издание на надпреварата се проведе на стадион „Локомотив“ с участието на осем отбора от Варна и региона. На финала младите соколи разгромиха с 4:1 градския съперник от Черно море. Головете за победителите реализираха Димитър Митков – 2, Синан Ахмедов и Методи Димитров.

Срещата от самото начало започна по-добре за Спартак, които поведоха в резултат след центриране от Корнер. До края на полувремето Черно море успяха да изравнят, а през 2-та част талантите на соколите тотално надиграха своя съперник и успяха да реализират цели 3 попадения за крайното 4:1.

В спора за третото място Добруджа победи Шумен след изпълнение на дузпи, като в редовното време мачът завърши с резултат 3:3. На пето място останаха Белослав, 6-ти -Девня,  а на последните две места са Балчик и ФК Варна. За най-добър вратар в турнира бе избран Николай Бойчев от Белослав. За MVP призът грабна Лъчо Йорданов от Черно море. Димитър Митков от Спартак пък стана голмайстор в надпреварата, а защитникът Николай Радев получи фланелка с номер 3  на Илия Кирчев от Антон Фажев.

Турнирът в памет на бившия футболист и треньор на Спартак Илия Кирчев се организира от 1997 г. насам, като досега не се е провеждал едва два пъти – през 2009 г. и 2010 г. Спартак 1918 е рекордьор по спечелени титли на турнира „Илия Кирчев” – общо 8 пъти: 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2007 и 2012 г.