Лудогорец с дебютен трофей, взе Купата на България

16-05-2012, 21:20

sportline.bg

ВарнаУтре

Разградчани тръгнаха към дубъл с 2 гола на Марселиньо

Лудогорец спечели първи трофей в историята си. Разградският тим спечели срещу Локомотив (Пловдив) с 2:1 във финала за купата на България.

В герой за тима си се превърна Марселиньо, който вкара и двата гола, а в ролята на асистент влезе Емил Гъргоров. По този начин прокобата над Локомотив в този турнир продължи да тегне, след като пловдивчани загубиха седми финал и все още търсят първото си отличие.

Триумфът на "зелените" видяха близо 13 000 зрители в Бургас. По-голямата част от тях бе от Пловдив, но ултрасите останаха разочаровани накрая. А всичко започна добре за тях. Още в 18-ата минута Даксон откри резултата след чудесно изпълнение. Той посрещна една отбита топка и от 15-ина метра стреля технично в десния ъгъл на Урош Голубович. Лудогорец пък бе бледа сянка на игрите си в последните мачове и така и не успяваше да намери път към вратата на Иван Караджов. В това русло завърши и първата част.

Второто полувреме започна с пирошоу от агитката на Локомотив, което принуди съдията Станислав Тодоров да прекрати за няколко минути двубоя. След рестарта нищо ново не се случваше по терена. Локо играеше прибрано и спокойно чакаше атаките на Лудогорец, които изглеждаха твърде безопасни. Това явно успа "смърфовете" и те съвсем забравиха за атакуващите си действия. Причина за това бе и смяната на Даксон, който получи контузия в средата на второто полувреме. Преломният момент в мача дойде в 76-ата минута когато Лудогорец изравни. Емил Гъргоров намери Марселиньо в наказателното поле, той си осигури коридор за стрелба и вкара във вратата на Иван Караджов. Това сякаш отпуши играта на Лудогорец и само няколко минути по-късно тимът постигна пълен обрат. Голмайстор отново бе Марселиньо, а асистент Емил Гъргоров. Бадема изведе съотборника си сам срещу Иван Караджов и той пусна топката покрай него. Докрая на двубоя Локомотив не успя да отвърне по никакъв начин. Това изнерви черно-белите играчи и Юнес Бенжелюн получи директен червен картон за удар без топка в 90-ата минута. След 4 минути продължение дойде последният съдийски сигнал и 2000 фенове от Разград по трибуните ликуваха. Лудогорец е новият носител на купата на България!