Футболистките на ФК Варна отпаднаха от Купата на България

02-05-2012, 20:39

ВАРНАУТРЕ.БГ

Ивайло Борисов

Младите състезателки на Елена Пеева бяха разгромени от Берое в Стара Загора с 0:5

Футболистките на ФК Варна отпадна на 1/4 финалите в турнира за Купата на България, след загуба с 0:5 като гост на Берое.

Поражението обаче е съвсем закономерно, с оглед на факта, че треньорката на варненки Елена Пеева бе дала почивка на голяма част от основните състезателки в отбора, а на терена излязоха предимно млади футболистки. Седем от тях бяха и абсолютни дебютантки в тима на Елена Пеева. Въпреки това треньорксат заяви, че е доволна от показаното от страна на младите момичета, които са се държали изключително достойно и дори са имали две-три изгодни положения пред вратата на заралийки. При едното от тях близо до попадение е била Марияна Илиева, която е дъщеря на бившия национал и настоящ треньор на мъжкия тим на Берое – Илиян Илиев. Само преди няколко дни обаче варненки победиха заралийки с 3:1 насред Стара Загора в среща от 13-ия кръг на женското футболно първенство. С два гола за успеха се отличи Искра Костова, втория от който изключително красив, а името си сред голмайсторите записа Надежда Белчева. Варненки са на четвърто място в класирането с актив от 21т., колкото има и третия Спортика, а в следващия кръг на 5 май приемат тима на Олимпия (София), намиращ се на втора позиция с 24 т. Двубоят е от 14 ч. във Варна на стадион Спартак.