Черно море поведе с 1:0 на Рилецо

02-05-2012, 10:22

ВАРНАУТРЕ.БГ

Варненци удариха Рилски спортист с една точка в новата зала в Самоков

Баскетболният Черно море надигра Рилски спортист като гост в първи четвъртфинал от мъжките плейофи в НБЛ.

Варненци излъгаха съперника в неговата зала и спечелиха със 76:75. По този начин те вече водят в серията и след два дни могат да отстранят самоковци ако спечелят мача си във Варна. Двубоят бе равностоен от начало до край, но в решителните минути варненци взеха малък аванс, който успяха да задържат. Втората среща между двата тима ще се играе в четвъртък (3 май) от 18.00 часа.
Георги Давидов направи силен мач за победителите и завърши с дабъл дабъл от 19 точки и 15 борби. Джими Хънт бе на ниво със своите 16 точки, а Тихомир Желев добави 12.
За домакините силно се представи Станислав Ваклинов, който отбеляза 19 точки. Бранко Миркович се отчете с 16, а 12 отбеляза Христо Захариев.