Спартак 1918 на точка от Добруджа, ако бие днес Поморие

29-04-2012, 08:58

ВАРНАУТРЕ.БГ

Ивайло Борисов

„Соколите” трябва на всяка цена да вземат три точки от Черноморец, срещата ще се предава минута по минута във ВарнаУтре.бг

Резултатите от двубоите от 23-ия кръг на Източната „Б” група определено са добре дошли за ръководството на Спартак 1918.

Шефовете на Коритото вече пресмятат точките и усещат, че са на косъм от постигане на своята цел – оставане в групата на професионалистите. След като преките конкуренти в борбата за оцеляване Добруджа, Несебър и Сливен загубиха своите срещи, спартаковци вече мечтаят за мачовете през есента на следващия сезон. Добруджа падна при домакинството си на Любимец с 1:3, Сливен загуби във Велико търново с 0:1, а Несебър бе сразен от Нефтохимик с 1:3. Така всичко в този кръг се развива добре за Спартак 1918, които обаче днес са повече от задължени да вземат три точки от Черноморец (Поморив). Ако това стане, „соколите” ще са само на точка зад Добруджа и на три от Сливен. Интересното е, че Добруджа приема Сливен в 25-ия кръг, като успех на един от двата отбора почти сигурно ще спаси Спартак 1918 от изпадане. Всичко това обаче, може да се случи само при задължителни победи на „соколите” в оставащите мачове от шампионата.

Последната среща от 25-ия кръг на Източната „Б” между Спартрак 1918 и Черноморец (Поморие) е днес от 17 ч. на Коритото, като мачът ще се предава минута по минута във ВарнаУтре.бг