Черно море бе победен на „Тича”

28-04-2012, 17:58

"Моряците" поведоха с гол на Християн Попов, но изпуснаха мача в 80-ата минута

Черно море загуби при домакинството си Локомотив (Пд) на стадион Тича във Варна с 1:2 в среща от 26-ия кръг на А група.

„Моряците” успяха да поведат в 55-ата минута след попадение на Християн Попов, но 18 минути по-късно "железничарите" изравниха чрез Здравко Лазаров. Бразилецът Даксон донесе трите точки на тима на Емил Велев в 80-ата минута - 2:1.

Черно море поведе с 1:0 на Локомотив (Пд) след гол на защитника Християн Попов в 55-ата минута на двубоя. Изстрелът от пряк свободен удар на Попов премина през стената на гостите, а стражът Иван Караджов не успя да я спре и тя влетя в мрежата му.

Първото по-сериозно положение в срещата бе за гостите от Пловдив, когато Даксон стреля към вратата на Денчев, но стражът на Черно море боксира. Последва удар и на опитния Здравко Лазаров, който отправи изстрел от около 30 метра, но вратарят внимаваше. Първото положение пред момчетата на Стефан Генов дойде в 10-ата минута, тогава Йошев остави непокрит играч на домакините, но атаката не доведе до резултат.

Останал сам срещу вратата на Денчев, след добър пас на Златински, Здравко Лазаров отново направи опит да изведе Локомотив в резултата, но си поведе лошо топката. В 19-ата минута Черно море отново атакува вратата на Караджов, но атаката бе пресечена от Юнес Бенжелюн.

До 20-ата минута в играта преобладават единоборствата, а положенията за гол са малко на брой. С не малък превес топката е владение на гостите от Пловдив. В 23-ата минута Карвальо получи разтежение и бе заменен от Витанов.

3 минути по-късно отново Лазаров отправи удар към противниковата врата, като за малко да изненада стража на "моряците", но топката срещна гредата.

В 39-ата минута гостите пропиляха най-чистото си положение през тази първа част, след като капитанът им уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар. Съдията свири нарушение срещу Камазола, който избута Даксон в близост до наказателното поле и Лазаров застана зад топката. В добавката изстрелът на бразилеца прелетя над вратата.

Минута преди края на редовното време Георги Божилов отправи изстрел от 25 метра към вратата на Иван Караджов, който не бе концентриран в тази ситуация, но ударът му срещна гредата. Нямаше футболист на Черно море в близост до вратата, който да довкара топката. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 55-ата минута след грешка на Иван Караджов, от пряк свободен удар защитникът на "моряците" Християн Попов отбеляза изненадващ гол и изведе тима си в резултата - 1:0. В 72-ата минута на двубоя влезлият като резерва Илиан капитанов преодоля двама съперници и се изправи сам срещу вратаря на Локомотив. Ударът му обаче бе спасен. Минута след това пропускът му бе наказан, след като попадение на Здравко Лазаров върна черно-белите в мача - 1:1.

10 минути преди края на редовните 90 футболистите на Николай Митов стигнаха до обрат. Локомотив стреля, топката рикошира, а най-съобразителен в пеналта се оказа Даксон да Силва - 2:1. В опит да изчисти топката голмайсторът на домакините Попов с глава помогна на топката да влети в мрежата на Денчев.