26-04-2012, 16:57

ВАРНАУТРЕ.БГ

В момента се играят и футболните двубои, които са част от Варненска Универсиада

В спортната зала на Икономическия uниверситет се проведе XIII Варненска Универсиада по тенис на маса за студентите от петте Варненски uниверситета.

В състезанието взеха участие 45 състезатели (мъже и жени) от ВСУ, ИУ,ТУ,МУ и ВВМУ.
След изиграването на всички индивидуални срещи се направи и комплексно отборно класиране, като се вземат резултатите на четиримата най-предно класирали се състезатели от всеки Университет.
5. ВВМУ – 5 т.

По този начин се завърза до голяма степен комплексното класиране между Университетите, като налице е оспорвана битка между Икономически университет и Технически Университет, като разликата между тях в Общото класиране е около 15 точки.
В оставащите два спорта, футбол и баскетбол, ще се реши комплексното класиране между Университетите.
Днес ще се изиграят полуфиналните и финалните мачове от турнира по футбол част от Студентската Универсиада Варна.

Първият двубой даващ право на участие във финалния мач е насрочен за 16.00 часа на футболния терена в Общински спортен комплекс „Морска Градина”. Интересното за този мача е това, че ще срещнат двата отбора на Технически Университет. Това означава, че ТУ ще има представител на финала днес по-късно в 19.00 часа.

Вторият полуфинал е насрочен за 17.00 часа между отборите на Медицинския университет и колегите им от Икономическия.

Също така днес в 15.00 часа продължават двубоите от баскетболния турнир, който се провежда на спортната база в Икономически Университет Варна.Като решаващите финални среши са утре петък от 15.00 часа.