Баскетболистите ни катастрофираха в зала Конгресна

10-04-2012, 20:06

ВАРНАУТРЕ.БГ

Варненци бяха разгромени от шампиона Лукойл Академик

Баскетболният Черно море загуби катастрофално от шампиона Лукойл Академик среща от 25-ия кръг на НБЛ.

Варненци бяха разгромени със 107:55. Николай Колев бе най-резултатен за „моряците” с 15 точки, а Джими Хънт и Васил Кьосев приключиха съответно с по 11 и 10.
Андре Оуенс вкара 25 точки за „студентите”, а Веселин Веселинов и Дамян Стояновски добавиха съответно по 16 и 14.
Още от самото начало на срещата момчетата на Марин Докузовски демонстрираха класата си, като поеха контрол върху събитията на терена и без особени затруднения стигнаха до двуцифрен аванс.
На почивката разликата в полза на гостите бе 64:29. През второто полувреме, въпреки солидната преднина, „студентите” не пожалиха варненци и заслужено спечелиха срещата с огромна разлика – 107:55.