Черно море смачка Спартак (Плевен) под моста

09-04-2012, 19:41

chernomorepfc.bg

Моряците биха само с 2:0

Юношите на Черно море очаквано надигра връстниците си от Спартак Плевен с 2:0 в среща от Елитната група до 19 г., играна на стадиона под Аспаруховия мост.

„Моряците” бяха пълни господари на терена и само през първото полувреме пропуснаха дузина голови положения, като уцелиха на 3 пъти и гредите. След почивката домакините коригираха мерника си и в 58-ата мин Атанас Илиев откри резултата, след асистенция на Виктор Митев. Надмощието на варненци продължи и логично в 78-ата минута плеймейкърът Бекир Расим покачи на 2:0 след комбинация с Диян Малчев.
Малко преди края неадекватната съдийска тройка от Русе не отсъди очевадна дузпа за събаряне на Расим в наказателното поле. За разликата в класите говори и факта, че гостите отправиха първия си удар към вратата на Николай Кирчев едва в 85-ата минута. Изстрел на Кристиян Димитров – Кико срещна последователно двете греди, но не успя да премине голлинията. Треньорския тандем на Черно море Тодор Каменов – Валентин Станчев изрази задоволството си единствено от резултата , но не и от пропуснатите многобройни голови положения. С този успех младите моряци се приближиха плътно до челниците в класирането.
В следващия кръг Черно море гостува на ЦСКА, срещата е на 20 април в София.
Съставът на Черно море: Николай Кирчев, Костадин Иванов, Слави Сталев, Георги Радев, Александър Милев, Станислав Николов (60 - Диян Малчев), Николай Иванов, Бекир Расим, Виктор Митев (65 - Веселин Тисовски), Кристиян Димитров (80 - Мустафа Мустафа), Атанас Илиев (80 - Димитър Кюркчийски).