Черно море с класика над Локо (СФ)

01-04-2012, 17:47

ВАРНАУТРЕ.БГ

Миро Манолов с пореден гол

Черно море победи Локомотив (София) с класическото 3:0 в двубой от 22-рия кръг на Виктория футболно първенство.

Срещата се игра на стадион "Тича" в морската столица при лоши атмосферни условия.

Варненци съвсем закономерно победиха съперника си, като не му оставиха шансове за нещо повече от загуба.

Разликата в класите беше очевидна и още от самото начало на мача се видя, че "моряците" трудно ще допуснат изненада. Варненци контролираха почти изцяло действията и само шанса ги лиши от още по-изразителен резултат.

Пропуски направиха Ермес Паломино и Георги Божилов, а в 43-та минута главният рефер Георги Кабаков подмина претенции за дузпа на домакините, за нарушение срещу Мирослав Манолов.

Резултатът беше открит в последните секунди на първата част, когато именно Манолов получи топката след изпълнение на корнер и с глава я прати в мрежата на Галев. Това сякаш сложи и точка на шансовете на столичани в този сблъсък.

През втората част варненци излязоха окрилени от попадението и започнаха с атаките от самото начало. Паломино имаше две 100%- ви ситуации за гол, но не успя да вкара нито една от тях. Фернандес и Манолов също опропастиха няколко отлични възможности.

Все пак логичното се случи в 78-та минута. Георги Божилов покачи на 2:0, след страхотен удар от границата на наказателното поле. Той прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Галев.

Класическото 3:0 оформи капитанът Георги Илиев, осем минути преди края на двубоя. След като вкара, той свали фланелката си и показа специално посветена такава на Стилиян Петров.

След този успех Черно море вече заема шесто място и се доближава само на 5 точки от третия Лудогорец, докато ситуацията за Локомотив остава тежка. Те са на 13-то място с едва 17 точки.