29-03-2012, 18:22

Ивайло Борисов © ВАРНАУТРЕ.БГ

Черно море донесе трета поредна загуба на отбора от Разград в "А" група

Моряците първи биха разградчани на собствения им стадион.

Това е трета поредна загуба за Лудогорец и трети успех далеч от дома за Черно море от началото на пролетния полусезон.

Ермес Паломино вкара в 18-та минута, а Миро Манолов ги довърши след почивката. Черно море изигра най-силния си мач, след 3:1 на Левски през есента.

Началото на срещата на Лудогорец Арена не предвещаваше бъдещия й развой. Лудогорец натисна още от самото й начало като Богомил Дяков направи страхотен пропуск в 7-ата минута след лошо изчистване на Петър Денчев. Това бе и единствената грешка на вратаря на "моряците" в мача. Гредата спря домакините и след удар на Емил Гъргоров в 15-тата минута.

При първото си излизане от собствената си половина, Георги Илиев центрира в наказателното поле, а топката се отби от крака на Гулдан. Така тя стигна до Пантерата, който абсолютно непокрит направи резултата 1:0.

До края на полувремето Лудогорец продължаваше да атакува, но липсата на Марселиньо си пролича и натискът бе по скоро хаотичен.

През втората част Черно море довърши противника си, а в герой се превърна Мирослав Манолов. Той изигра много силно полувреме, като в 56-ата минута се откъсна сам срещу вратаря Радек Петер и без проблем го преодоля. След това гардът на играчите на Ивайло Петев съвсем падна и те нямаха никакъв шанс дори за почетен гол. В отчаянието си Ивайло Петев пусна в игра Кристиан Кабаселе, но той се отличи единствено с няколко нарушения. Така тимът на Кирил Домусчиев остана на 6 т. от лидера ЦСКА в класирането и може да бъде изпреварен от Левски и Черноморец при победи на двата тима в предстоящите им мачове.

След напълно заслужената победа „Черно море“ събра 37 т. и се изкачи на 7-о място. В неделя „моряците“ приемат „Локомотив“ (София) в среща от 22-ия кръг на първенството.