Най-малко двама варненци на Европейско по спортна гимнастика

23-03-2012, 19:25

АРХИВ

Велислав Вълчев и Драгомир Пеев са сигурни участници на първенството на Стария континент от 21 до 27 май в Монпелие (Франция)

Най-малко двама варненски състезатели по спортна гимнастика от клуб Интерком Груп Черноморски юнак ще участват на европейско първенство.

Те си извоюваха това право след блестящо представяне на турнира за Купа България в Пловдив. При мъжете Велислав Вълчев спечели златото в многобоя, а Емил Христов остана четвърти. Вълчев е сигурен участник на първенството на Стария континент от 21 до 27 май в Монпелие (Франция). Почти сигурно участие ще запише и Емо Христов. При младежите Драгомир Пеев е със злато в многобоя, а Христо Христов остана седми. Пеев ще е в състава на България за европейското първенство. Отборно при мъжете варненци спечелиха с единия отбор златото, а с втория си тим е класираха шести. Младежите са сребърни медалисти в отборната надпревара.