Черно море Одесос излезе лидер в „А” група

07-11-2011, 09:12

bgbasket.com

Баскетболистките на Венци Гечев с трета победа за четири дни

Баскетболистките на Черно море Одесос вече са лидер в „А” група. Те взеха трета победа в последните четири дни, този път срещу Академик (Пловдив) с 80:49 в зала „Христо Борисов”.

На полувремето гостенките водеха с 32:29, а в началото на третата четвърт преднината им достигна 7 точки. Възпитаничките на Венци Гечев обаче се стегнаха и направиха пълен обрат. С кош на Радина Кордова поведоха за първи път с 43:42, а преди последната четвърт бяха напред в резултата с 50:43. Последва силна серия в тяхна полза – 15:0, с което окончателно убиха интригата. Най-добра от победителките беше Ива Костова, която завърши с 30 точки, 7 борби, 6 асистенции и 5 откраднати топки. Звездата Борислав Христова реализира 19 точки, а Радина Кордова записа дабъл дабъл – по 10 точки и борби.