Борис Чаталбашев спечели Опен Варна

11-07-2011, 11:42

ВарнаУтре

ВарнаУтре

Гросмайстор Борис Чаталбашев спечели Открития Международен Фестивал за гросмайстори и майстори „Опен Варна“.

Късно снощи в хотел "Адмирал" на Златни пясъци, той надигра Георги Филев и остана сам на върха със 7 точки. Второто място в надпреварата за наградния фонд от 17 000 лева грабна гросмайстор Григор Григоров.

Трети остана играещият за Македония Владимир Георгиев - треньор на световната шампионка Антоанета Стефанова. Четвърти е европейският шампион за 2008-ма при 12-годишните Киприян Бербатов.

Играещият за Франция украинец - гросмайстор Николай Льогкий остана 7-ми след Бахруз Рзаев от Азърбайджан (на 5-о място) и българина Петър Арнаудов. Световният шампион при 8-годишните - Абдула Кадимбайли от Азърбайджан, игра наравно с "големите" и се класира 12-ти от общо 77 участници.

При жените първа е съотборничката му от Баку Хайала Исгандарова, която соатана 19-та в общото класиране. Втора и трета са майка и дъщера Стяжкини - гросмайстор Олга Стяжкина и световната шампионка до 12 години Анна Стяжкина.

Организатори на първенството са Община Варна, Българската федерация по шахмат и Шахматен клуб „Веселин Топалов” Варна. Турнирът се провежда с помощта на "Далкия"-Варна, iCARD, "МТГ Делфин", минерална вода "Клисура", Мегапринт Трансферс ООД и АБ травел.