Черно море победи Доростол с автогол

09-07-2011, 20:45

АРХИВ © ВАРНАУТРЕ.БГ

Черно море победи с миниалното 1:0 втородивизионния Доростол (Силистра) в контрола между двата тима, която се проведе на стадион Тича в морската столица.

Единственото попадение в двубоя вкара защитникът на гостите Андонов, който в 34-ата минута заби топката с глава в собствената си врата.

Срещата ще се запомни и с няколко сериозни пропуска на „моряците” през втората част - дело на юношите на клуба Румен Николов и Илиян Капитанов.

Проверката започна с натиск на Черно море, но след далечния удар на Божилов в началните минути играта се пренесе в центъра на терена. Така се стигна до 34-ата минута, когато след поредица от центрирания в наказателното поле бившият централен защитник на Спартак Варна Дарин Андонов, си отбеляза автогол.

През втората част треньорът на варненци Стефан Генов смени целия състав, но въпреки това „моряците” отново бяха по-активния тим. С няколко добри удара от средна и далечна дистанция се отличи Ивелин Янев. Надмощието обаче не даде нужния резултат и до края на срещата Черно море не успя да вкара втори гол.