Националите по волейбол загубиха от Полша

07-07-2011, 00:13

Архив © ВАРНАУТРЕ.БГ

Българският национален отбор по волейбол загуби първата си среща от финалите на на Световната лига от домакина Полша с 2:3 гейма в драма (20:25, 25:23, 25:14, 22:25 13:15).

Въпреки, че загубиха първия гейм срещу Полша, момчетата на Радостин Стойчев, показаха характер и обърнаха с 2:1 след третата част.

В четвъртата обаче допуснахме доста грешки в защита, след което Полша натрупа сериозен аванс и така вкара мача в тайбрек. В него българите прoдължиха със слабата игра и набързо домакините ни поведоха с 11:4. След това обаче направиха забележителен обрат до 12:12, но в крайна сметка загубихме с 13:15.

Въпреки загубата българите взеха една точка, заради спечелените 2 гейма, която може да се окаже много ценна в борбата за класиране на полуфиналите.

След днешните срещи Аржентина води с 3 точки след успеха с 3:1 над Италия, Полша е с 2, България - с 1, а Италия - без точков актив.

В четвъртък от 18.15 часа играем с лидера Аржентина и една победа почти сигурно ще ни прати в топ 4.