Архив Варна

26-04-2010, 11:58

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Варненецът Данаил Милушев и неговият Дамаш се класираха за полуфиналите на волейболната Суперлига на Иран.

Това стана, след като отборът му, в който играе и добричлията Мирослав Градинаров, спечели третата четвъртфинална среща срещу Базаргани с 3:1 гейма. С общ резултат 2:1 победи тимът на двамата ни национали продължава напред. Милушев игра цял мач, а Градинаров влезе във втория и четвъртия гейм. На полуфиналите тимът от Рашт ще гостува на отбора на Сайпа, в който играе Евгени Иванов - Пушката. Домакините завършиха втори в редовния сезон и са подсилени от кубинеца с италиански паспорт Анхел Денис. Той акустира в азиатското първенство, след като доскоро игра за Модена.

"Мачовете ще бъдат тежки, тъй като един срещу друг се изправят втория и третия от редовния шампионат. И двата тима искат да достигнат до финала и ще дадат всичко от себе си, а това е една добра атестация да се получат интересни срещи", заяви за ВарнаУтре от Иран Дани Милушев.
Първият двубой е тази сряда. Другата полуфинална двойка е Кале със Смилен Мляков и шампионът Пейкан.