Архив Варна

24-04-2010, 17:36

СНИМКИ: СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Добруджа разгроми СКХДЮ Шумен с 30:20 (17:9) гола в среща от последния кръг на редовния сезон в мъжката "А" група.

Успехът изкачи добричлии на първо място в елита. "Жълто-зелените" стигнаха до ценната победа пред близо 300 зрители в зала "Русалка", които през цялото време подкрепяха своите любимци. Интрига в резултата имаше само до средата на първото полувреме, след което домакините постепенно увеличаваха преднината си. В 46 минута авансът им набъбна на 13 гола - 25:12. Последва отпускане в техните редици, но в крайна сметка  те успяха да изпълнят целта си - да бият гостите с повече от 3 гола, и по този начин да ги свалят от върха. Голмайстор на мача стана Росен Колев с 12 попадения. 6 гола вкара Антон Ганев, който също се отличи със силни изяви и майсторски отигравания. Хандбалистите на Добруджа  завършват първи в редовния сезон и в полуфиналите на плейофите  ще се изправят срещу четвъртия в таблицата. Възпитаниците на Георги Андреев ще имат предимството, че ще играят повече срещи пред своя публика.