Испания пак триумфира с „Дейвис къп”

Архив Варна

05-12-2009, 21:39

Испания защити титлата в "Дейвис къп", след като спечели мача на двойки в неофициалното световно отборно първенство по тенис.

Лопес и Фернандо Вердаско се наложиха над Радек Щепанек и Tомаш Бердих със 7:6, 7:5, 6:2, след което Испания поведе на Чехия с недостижимото 3:0 в Палау Сант Жорди в Барселона. Така последните 2 мача при синглите остават без значение за крайния изход.

Испания спечели четвърта титла в отборния турнир от 2000 г. и става първият отбор след Швеция през 1998-а, който защитава трофея. "Не очаквахме, че титлата ще дойде при нас толкова бързо”, коментира капитанът на победителите Алберт Коста. Минути преди това пък испанският принц Фелипе предаде купата в ръцете на Фелисиано Лопес под скандиранията Шампиони на публиката в Барселона.

Испания стана шестият отбор в ранглистата на „Дейвис Къп”, като първото място принадлежи на САЩ с 32 трофея. Следват Австралия с 28, Франция и Великобритания с по 9, Швеция със 7.